Wybór Pisma Świętego

W każdym domu, w którym mieszkają osoby wierzące, obecność Biblii jest czymś oczywistym. Bardzo często jednak niektórzy domownicy pragną mieć swój własny egzemplarz, na przykład po to, aby zabierać go ze sobą w podróże czy nawet czytać przed snem. Z tego powodu, zanim zdecydujemy się na kupno komuś w prezencie Biblii, warto pomyśleć o tym, w jaki sposób dobrać tę księgę do danej osoby.

Oczywistym jest, że w wielu przypadkach decydujemy się przede wszystkim na taki egzemplarz Biblii, który jest ładnie wydany – to jednak nie wszystko. Zależnie od preferencji danej osoby możemy wybierać Pismo Święte wydane w konkretny sposób, z danym tłumaczeniem albo na przykład dodatkami, takimi jak obrazki w przypadku egzemplarza dla młodszych dzieci. Sprawdźmy, jak dokonać wyboru.

Wydanie dziecięce

Biblia w wydaniu dziecięcym z oczywistych powodów powinna mieć nieco inną formę aniżeli ta w wydaniu dla dorosłych. Świetnie sprawdzą się egzemplarze z pięknymi obrazkami i pytaniami do nich.

Elegancki egzemplarz

Jeżeli pragniemy zrobić prezent komuś, kto ceni sobie eleganckie i luksusowe wręcz przedmioty, to Biblia w twardej, skórzanej oprawie, ze złoconymi brzegami kartek będzie doskonałym wyborem. Drukowana na świetnej jakości papierze będzie praktycznym upominek zdobiącym biblioteczkę.