pamiątka chrztu

Pamiątka chrztu dla chłopca lub dziewczynki? 5 oryginalnych pomysłów!

Wybór odpowiedniego prezentu dla dziecka z okazji Chrztu Świętego to niemała zagwozdka dla wielu osób. Biblia, złoty medalik, święty obrazek lub koperta z pieniędzmi to najczęściej wybierane upominki dla malucha. A może wybrać bardziej oryginalne pamiątki chrztu dla dzieci? Oto kilka propozycji.

1. Sztabka złota

Złoto to jedno z najcenniejszych kruszyw na świecie, którego wartość stale rośnie. Sztabka złota ma delikatną strukturę, dlatego wygląda bardzo estetycznie i elegancko. Będzie dobrym zabezpieczeniem finansowym dla malucha. Ozdobny grawer z dedykacją nada sztabce indywidualnego charakteru.

2. Sesja zdjęciowa

Okres niemowlęctwa przemija bardzo szybko, dlatego warto w tym czasie wybrać się z maluchem na dziecięcą lub rodzinną sesję zdjęciową. Będzie ona dla dziecka piękną pamiątką na długie lata.

3. Personalizowana książeczka

Kilka zdjęć, parę faktów z życia i ciekawy pomysł. Tylko tyle wystarczy, aby stworzyć wyjątkową książeczkę dla malucha z okazji Chrztu Świętego. Taki upominek zrobi ogromne wrażenie na całej rodzinie. Będzie to ciekawa pamiątka na chrzest dla dziewczynki lub chłopczyka.

4. Lokata długoterminowa

Konto oszczędnościowe w banku pozwoli na gromadzenie pieniędzy, które maluch dostaje od bliskich przez cały okres dzieciństwa. Kiedy dziecko osiągnie okres pełnoletności, na pewno ucieszy się z możliwości podjęcia uzbieranej sumy.

5. Wino w estetycznej skrzynce

Wino darowane w pięknej, grawerowanej skrzynce będzie dojrzewać wraz z dzieckiem. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że ma być ono otwarte dopiero po osiągnięciu pełnoletności. Piękna grawerowana skrzynka ozdobi każde pomieszczenie, a wino wraz z upływem czasu zyska na smaku.

Wyjątkowa pamiątka chrztu dla chłopca lub dziewczynki musi być pomysłowa i praktyczna. Dziecko, z racji wieku, nie pamięta zwykle tego wyjątkowego dnia. Ważne zatem, aby prezent, który od nas dostanie, był dla niego symbolem przyjęcia do wspólnoty chrześcijańskiej.