Ozdoba domu wierzącej osoby

W wielu przypadkach osoby wierzące nie wyobrażają sobie swojego własnego domu bez odpowiednich ozdób, które stanowią podstawę ich wiary oraz w pewien mistyczny sposób pozwalają nawiązać więź z Bogiem. Najczęściej są to oczywiście rozmaite krzyżyki, nie jest to jednak jedyna rzecz, która bywa przydatna w takich sytuacjach. Czasem lepszym wyborem jest bowiem odpowiedni obraz.

O ile w przypadku krzyżyków sprawa jest prosta i wybieramy przede wszystkim to, co wizualnie przypada nam do gustu, o tyle obrazy święte (klik) wybieramy już według bardziej złożonych kryteriów. Niejednokrotnie ich wybór podyktowany jest nie tylko tym, co chcemy mieć w swoim domu jako świętą ozdobę, ale również intencjami, dla których decydujemy się wybrać taki, a nie inny motyw.

Do domu – jako ozdoba

W wielu przypadkach rozmaite obrazy o tematyce religijnej są po prostu ładną ozdobą do wnętrza. Sprawdzą się w pokoju o różnym wyposażeniu, zwłaszcza gdy technikę ich wykonania dopasujemy do panującego w danym pomieszczeniu stylu.

Jako prezent

Z drugiej strony obrazy, również te nieco mniejsze, świetnie sprawdzą się jako prezenty. Możemy je podarować np. na chrzest dla dziecka, znajdując takie z wizerunkiem danego imiennika – świętego. Z drugiej strony możliwy jest również wybór obrazu o tematyce ogólnej, ale np. pochodzącego z miejsca kultu.