Różaniec za dusze w czyśćcu cierpiące – dlaczego warto go odmawiać?

Różaniec za dusze w czyśćcu cierpiące to jedna z najpopularniejszych i najchętniej odmawianych modlitw. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, dlaczego tak jest. Warto byłoby zatem poznać największe zalety modlitwy na różańcu i dowiedzieć się, w jaki sposób należy ją odmawiać. Na szczęście, nie jest to szczególnie skomplikowane.

Co daje Różaniec za dusze w czyśćcu cierpiące?

Różaniec za dusze w czyśćcu cierpiące to modlitwa, która powinna być odmawiana przez każdego, komu zależy na dobru bliskich zmarłych. Niestety, nie wiemy gdzie ich dusze trafiają po śmierci. Istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że przynajmniej część naszych bliskich zmarłych przebywa w czyśćcu. Jak zaś powszechnie wiadomo, dusza w czyśćcu doświadcza szeregu cierpień, zarówno fizycznych, jak i psychicznych.

Najpoważniejsze jest jednak cierpienie, które powodowane jest rozłąką z Bogiem. Duszom w czyśćcu nie zagraża już oczywiście piekło. Niemniej jednak, nie wiemy, po jakim czasie dostąpią one rajskiego szczęścia. Z tego też względu, warto odmawiać Różaniec. Modlitwa ta pozwoli skrócić męki czyśćcowe i przyniesie ulgę w cierpieniu zmarłym bliskim.

Jak odmawiać Różaniec za dusze w czyśćcu cierpiące?

Różaniec za dusze w czyśćcu cierpiące nie jest modlitwą skomplikowaną. Różaniec odmawia się bowiem w bardzo prosty sposób. Pierwszym etapem jest zrobienie znaku krzyża, a następnie odmówienie modlitw „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i trzy razy „Zdrowaś Mario”.

Następnie odmawiamy krótką modlitwę „Chwała Ojcu”. Kolejnym etapem jest odmawianie kolejnych dziesiątków różańca. Na początku odmawiamy „Ojcze Nasz” oraz 10 razy „Zdrowaś Mario”. Sekwencję kończymy modlitwą „Chwała Ojcu” i przechodzimy do kolejnej. Ważne jest to, aby wzbudzić w sobie intencję modlitwy. Istotne jest także to, aby modlitwa różańcowa była odmawiana systematycznie. W trakcie odmawiania Różańca, trzeba rozważać wybrane tajemnice.