Różaniec w prezencie – czy to dobry pomysł?

Osoby wierzące lubią otaczać się wszelkimi przedmiotami oraz akcesoriami nawiązującymi do ich religijności. Dość oczywiste może być więc podarowanie takiej osobie w prezencie obrazu lub ikony czy właśnie różańca. Kiedy różaniec jako prezent będzie dobrym wyborem i jak wybrać odpowiedni?

Powinien go posiadać każdy katolik

Różaniec jest określany mianem podstawowego atrybutu osób religijnych. Modlitwa z różańcem, to obowiązkowy element codzienności i stanowi akt uwielbienia Matki Boskiej. Różaniec i inne dewocjonalia tradycyjnie ofiarowuje się w prezencie podczas ważnych uroczystości związanych z wiarą, jak choćby komunia, bierzmowanie czy nawet ślub. Głęboko religijne osoby ucieszą się jednak z takiego upominku z jakiejkolwiek innej okazji – np. urodzin. Warto, żeby podarowany różaniec był wówczas wyjątkowy i niebanalny, dzięki czemu będzie stanowił również atrakcyjną pamiątkę. Może to być elegancki srebrny różaniec z kamieniami, kryształowy lub nawet drewniany – aromatyzowany.

Coś wyjątkowego – srebrny różaniec z kamieniami

Różaniec w prezencie, podarowany aktywnemu religijnie katolikowi, jest bardzo bezpiecznym upominkiem. Nie ma tu znaczenia czy dana osoba posiada już swój różaniec. Tym bardziej, jeśli dodatkowo jest on również piękny oraz został stworzony z wysokiej jakości kruszców. Wspomniane srebrne różańce z kamieniami są delikatne i piękne, a przy tym trwałe. Srebro nie rdzewieje i jest bardzo mocne, a kamienie świecą wspaniałym blaskiem. Modlitwa z takim różańcem będzie jeszcze przyjemniejsza, jak też może on stanowić element dekoracyjny mieszkania. To zdecydowanie świetny pomysł na prezent.