Jakie modlitwy powinno się odmawiać każdego dnia?

Zdecydowana większość katolików została wychowana w duchu odmawiania codziennego pacierza, czyli: Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga, 10 przykazań kościelnych i 6 prawd wiary, jednak są też osoby, które uzupełniają to modlitwami jak Aniele Boży czy Pod Twoją Obronę. Oczywiście, jest to kwestia indywidualna i tylko od Ciebie zależy jak je dostosujesz do swojej duchowości. Postanowiliśmy sprawdzić, jakimi modlitwami poza pacierzem warto modlić się każdego dnia. Zapraszamy!

Modlitwa różańcowa

Nie ma co do tego żadnych wątpliwości, że różaniec ma ogromną moc i jest to prawdziwa broń w walce z szatanem. W Polsce jest ogromny kult Matki Bożej, zresztą wymieniamy ją jako Królową Polski i wiele razy jej opatrzność pomogła w walce z nieprzyjacielem, jak w przypadku Cudu Nad Wisłą w 1920 roku. Warto pamiętać, że Maryję szczególnie czcimy w miesiącu maju i październiku, gdy odmawiamy odpowiednio „majówki”, czyli nabożeństwa majowe oraz właśnie różaniec, który odprawia się w kościołach w całej Polsce. Oczywiście, że nie ma to większego znaczenia czy będziesz mieć różaniec ze sznurka, czy też różaniec z kamieni szlachetnych, ale liczy się pokora i ufność w Panu Bogu. 

Nabożeństwo trzech Zdrowaś Maryjo

Każdego dnia odmawiamy trzy Zdrowaś Maryjo poprzedzone krótkim wezwaniem do Trójcy Przenajświętszej i na końcu dodajemy akt strzelisty. Jest to modlitwa dająca łaskę ustrzeżenia się od grzechu śmiertelnego objawione św. Mechtyldzie, która zmagała się z lękiem przed śmiercią. To modlitwa, dzięki której możemy liczyć na wsparcie Matki Bożej w trudnych chwilach i dająca nam wiele łask.