Margaretka w kościele katolickim
Kościół katolicki jest to Wspólnota wiernych, w której szczególną rolę odgrywają kapłani. Właściwie można by stwierdzić, że ze wszystkich wspólnot chrześcijańskich to właśnie w kościele rzymskokatolickim, kapłani odgrywają rolę decydującą. Jak to bywa w życiu oraz powołaniu, na kapłana czeka wiele pokus życia codziennego.
Margaretka jako najlepsza forma wsparcia dla duchownych
Duchowni potrzebują wsparcia w szczególności tego duchownego. Jeżeli takie wsparcie otrzymują, rzadziej ulegają pokusom grzechu i łatwiej im jest wytrwać w postanowieniu, które powzięli na całe życie. Do jednej z najlepszych form wsparcia duchowego należy stworzenie własnej margaretki.
Co to jest margaretka?
Margaretka jest to grupa siedmiu osób, które zobowiązują modlić się za wybranego duchownego. Do grupy tych siedmiu osób może należeć właściwie każdy. Osoby należące do margaretki zobowiązują się, że każda z osobna w innym dniu będzie wznosić modlitwę za wybranego duchownego. W każdej margaretce duchowny może być tylko jeden. Każdy może uczestniczyć jednak w wielu margaretkach. Zaleca się, aby uczestniczyć maksymalnie w siedmiu margaretkach, tak aby każda z nich mogła być wymodlona przez osobę w niej uczestniczącą.
Skąd się wzięła margaretka?
Nazwa margaretka pochodzi od imienia kanadyjskiej kobiety Margaret. Kobieta ta w młodym wieku została niemal całkowicie sparaliżowana, ale zamiast załamać się, to przyjęła chorobę, jako swego rodzaju powołanie i zaczęła modlić się za osoby, które tego potrzebują, stwarzając właśnie pierwszą margaretkę.