medalik złoty z Matką Boską - zdjęcie

Historyczny złoty medalik i jego przesłanie

Mimo, iż wiara towarzyszy ludziom od początków istnienia świata, to obecnie, dla młodych ludzi stała się często tematem tabu, którego nie chcą podejmować, mimo, iż wielu z nich nosi na piersi złoty medalik, który stanowi pamiątkę swojej pierwszej komunii świętej.

Historyczna wartość o ponadczasowym wymiarze

Złote medaliki z Matką Boską powinny być natomiast noszone z dumą, jako upamiętnienie świętej, a także z świadomością bogatej symboliki, jaką się odznaczają. Wizerunek Maryi z rozłożonymi rękami na palcach których widnieją pierścionki, to oznaka łaski dla ludzi, którzy się o nią modlą. Symbolika serca Jezusa i Jego Matki, widniejąca na biżuterii przypomina także o nadludzkim wymiarze kochania, oraz nierozerwalności wspólnych losów tych dwóch postaci. Nasycony symboliką medalik powinien przypominać każdemu chrześcijaninowi o wydarzeniach, które miały miejsce wiele lat temu, jednak które kształtują do dziś wiarę i ufność Bogu przez rzesze ludzi. 

Dziecięca biżuteria o głębokim znaczeniu

Biżuteryjny, złoty medalik to doskonała pamiątka, którą warto nosić z dumą, szczególnie, że posiada on bogatą wartość symboliczną. Elegancja tego przedmiotu idealnie komponuje się z życiem powszednim, stając się ozdobą świeckiego ubrania. Zastanawiając się zatem nad prezentem dla bliskiej osoby, szczególnie dziecka, warto rozważyć zakup medalika, który będzie mu przypominał o znaczeniu powagi dla osoby Matki Boskiej, a jednocześnie dzięki swojemu urokowi, był chętnie i z dumą  pokazywany koleżankom i kolegom.