wizyta duszpasterska z kolędą

Coroczna kolęda

Kolędy w domach wiernych, odbywające się co roku w okolicach Bożego Narodzenia, są silnie zakorzenione w katolickiej tradycji. Ich rodowód się czasów, opisanych w Piśmie Świętym. Zgodnie z Ewangelią św. Mateusza, królowie, którzy przybyli na narodziny Jezusa, oddali mu pokłon. Wracając do swoich domów, odwiedzali wszystkie miasta i wsie, leżące na ich drodze. Tam przekazywali dobrą nowinę o narodzeniu Zbawiciela.Współcześnie, kolęda stanowi możliwość bezpośredniego spotkania z Proboszczem dla wszystkich wiernych. Podczas odwiedzin w domach, ma on możliwość poznania ich mieszkańców, wsparcia ich w trudnych chwilach, a kiedy zajdzie potrzeba- delikatnego napomnienia. Wizyta kończy się pobłogosławieniem domu i jego mieszkańców.

Doskonale przygotowana kolęda

Choć dla wielu gospodyń może się wiązać ze lekkim stresem, wizyta duszpasterska powinna nieść radość i błogosławieństwo. Jednak samo przygotowanie może dostarczyć wielu emocji. Zazwyczaj zaczyna się od wielkiego sprzątania oraz przypomnienia dzieciom, by uzupełniły lekcje w zeszycie od religii.

Kiedy rodzina zasiada razem z duchownym przy zakrytym białym obrusem stole, rozpoczyna się wspólna modlitwa. Na takie chwile dobrze jest mieć elegancki zestaw kolędowy. Oczywiście, świeczniki i krzyż każdy ma w domu, jednak ze względu na wyjątkowość spotkania warto postarać się o doskonałą aranżację. Wiele osób przykłada ogromną wagę do wystroju swoich domów, dopasowania oświetlenia do mebli, czy koloru ścian. Można w taki sam sposób zadbać o niezapomniany charakter spotkania duszpasterskiego.

Zestaw kolędowy- skromny, lecz elegancki

Kompletne zestawy zawierają dwa świeczniki oraz dopasowany do nich stylistycznie krzyż. Często znajduje się w nich również kropidło, miseczka na wodę święconą oraz świeczki. Co ważne, jeżeli wypalą się te dołączone do kompletu, można w ich miejsce dokupić dokładnie takie same.

Większość zestawów kolędowych zapakowana jest w funkcjonalne, lecz eleganckie pudełko, które ułatwia przechowywanie całego kompletu.

Tradycyjnym materiałem, z jakiego są wykonywane krzyże i świeczniki, jest drewno. Dostępne są również zestawy, które przygotowano z metal, a nawet kryształu. Wielkość wzorów sprawia, że każdy bez problemu wybierze komplet dopasowany do swoich potrzeb, od niezwykle oszczędnych stylistycznie, do wyrafinowanych.